Muzeum čokolády

Muzeum čokolády

Muzeum čokolády sídlí v Oldřichově ulici 20, tedy pod Nuselským mostem kousek od Vyšehradu. Jedná se o 1. české muzeum čokolády, kde se můžete seznámit s třítisícletou historií čokolády, která sahá až k Aztékům a Mayům. Ti vyráběli z kakaových bobů nápoj, používaný při rituálních obřadech.

Pro školní skupiny dětí zde mají bohatý program spočívající nejen v prohlídce muzea čokolády, ale také v pravidelných workshopech, kde si mohou vyrobit vlastní čokoládový obraz, čokoládovou tabulku, pralinku a mnohé další.

Muzeum spolupracuje také s Divadelní společností Jiřího Krytináře a děti zde mohou vidět zajímavá divadelní představení.
Návštěvu Muzea čokolády můžete spojit s plavbou na lodi po historickém centru Prahy. Pro Vaši školní skupinu je zde připraven poutavý výklad o známých pražských památkách, které je možné vidět z hladiny Vltavy. Po projížďce na lodi se s dětmi k muzeu (zastávka Ostrčilovo náměstí) pohodlně dopravíte tramvají č. 18 ze zastávky Staroměstská, kam dojdete buď pěšky po Dvořákově a Alšově nábřeží nebo kam popojedete tramvají č. 17 od Právnické fakulty.