Muzeum strašidel

Muzeum strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum sídlí v Mostecké ulici 18, tedy v těsné blízkosti Karlova mostu. Skupinu dětí provede průvodce oblečený v kostýmu strašidla a během hodinové prohlídky převypráví nejznámější pražské pověsti a provede skupinu jak přízemím, kde jsou postavy vystupující ze zdi i různé interaktivní exponáty, tak podzemní uličkou duchů s atmosférou staré Prahy.

Vzhledem k prostorové dispozici muzea není možné do uličky duchů pustit více jak 30 dětí. Při větší skupině však není problém využít dva průvodce. Kapacita muzea v jednom okamžiku tak je max. 60 dětí. K návštěvě muzea si také školy mohou zdarma vyžádat pracovní listy. V případě zájmu pak je možné uspořádat i soutěže, které by děti plnily za pomoci strašidel. Na 10 dětí 1 doprovod zdarma.

Se strašidlem za strašidly

Vycházky Se strašidlem za strašidly, které jsou v běžné nabídce Muzea pověstí a strašidel, trvají dvě hodiny. Kostýmovaný průvodce provede zájemce uličkami staré Prahy na jedné z osmi nabízených tras (Malá Strana a Hrad, Malá Strana a Hradčany, Staré Město a Josefov, Tajuplné průchody Starého Města, Nové Město a Vyšehrad, Po stopách svatého Václava a Svaté Anežky, S hastrmanem za vodníky či S čertem do pekelné brány). Po cestě jsou živá strašidla vyprávějící své pověsti.

Pro školy lze trasu zkrátit dle potřeby, či udělat i atypickou trasu. Strašidla nejsou v ceně, ale lze si je objednat. V případě spojení lodičky s vycházkou lze vyzvednout děti přímo u lodi a jít pak uličkami Starého Města přes Karlův Most a do muzea, či udělat jen samotnou atypickou trasu Starým Městem a to v libovolné délce dle domluvy.